سئو چیست؟ چرا باید به سئو سایت (seo) اهمیت بدهیم؟ ضرورت سئو چیست؟ چرا سئو سایت برای ما مهم است؟ فاکتورهای مهم در سئو چیست؟ با وب فهم همراه ما باشید.

همچنین شما می‌توانید برای مطالعه مطالب تخصصی در زمینه سئو و طراحی سایت به سایر مقالات وبفهم مراجعه کنید.

آیا طراحی سایت زیبا برای موفقیت در کار تضمین دهنده است؟

 • باید این را به شما بگوییم که طراحی سایت زیبا و کاربرپسند برای شروع کار شما خیلی خوب است و ضرورت بسیار بالایی دارد. اما این کافی نیست. شما باید خدمات ویژه‌ای برای سایت خود در نظر بگیرید. چون بین کسب‌وکار و سایت شما با سایر کسب‌وکارها رقابت بسیار ویژه‌ای است پس شما باید جایگاه بسیار خوبی در گوگل داشته باشید.

نکته مهم: شما برای شروع کسب‌وکار خود نیاز به طراحی سایت بسیار حرفه‌ای و کاربرپسند دارید؛ اما این کار موفقیت شما را تضمین نمی‌کند.

طراحی سایت زیبا تضمین دهنده موفقیت کسب و کار شما نیست.
طراحی سایت زیبا در کنار سئو سایت حرفه ای تضمین دهنده موفقیت کار شما است.

سئو چیست؟ و چرا باید به آن اهمیت بدهیم؟

 • سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است.
 • سئو چیست؟ SEO فرایند بهینه‌سازی وب‌سایت باهدف بهبود وب‌سایت در نتایج جستجو و کسب ترافیک بیشتر است. سئو مجموعه‌ای از فعالیت‌هایی است که در طراحی و کدنویسی سایت، تدوین استراتژی محتوایی، تولید محتوا و لینک‌سازی خارجی انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.
 • با انجام خدمات سئو بر روی نتایج ارگانیک موتورهای جستجو متمرکز بوده و ارتباطی با بهینه‌سازی PPC(گوگل ادز) ندارد.
 • هم سئو و هم PPC بخشی از بازاریابی در موتورهای جستجو هستند.
 • به‌دست‌آوردن رتبه‌بندي بالا براي کلمات کليدي خاص در اوايل کار خيلي راحتي نسبت به امروز بوده است. امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو پيچيده‌تر شده‌اند و خيلي سخت است که مهندسين بهينه‌سازي بتوانند موتورهاي جستجو را دست‌کاری کنند.
 • سئو فرایندی برای کمک به رتبه‌بندی وب‌سایت یا بخشی از محتوا در Google است.
چرا باید به سئو اهمیت بدهیم؟ | سئو سایت چیست؟
چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم؟

ضرورت سئو چیست؟

 • حالا حتماً این سؤال را از خودتان می‌پرسید که ضرورت سئو چیست؟ چقدر می‌تواند سئو سایت در کسب‌وکارتان برای شما منفعت داشته باشد و سود شما را حتی چندبرابر کند؟
 • سئو در کسب‌وکار شما از ضرورت بسیار بالایی برخوردار است. سئو خوب تمامی صفحات سایت شما باعث می‌شود که در گوگل جایگاه بسیار خوبی داشته باشید. همچنین این امر منجر به افزایش بازدید از سایت شما می‌گردد و کار شما و برندتان روزبه‌روز شناخته‌تر می‌شود. مشتریان شما چندبرابر شده و فروش شما نیز چندبرابر می‌شود. اگر سایت شما در جستجوی کلمات مرتبط با کسب‌وکار شما (مثل نام محصولات، برندهای شما، خدمات و غیره) در صفحه اول گوگل نباشد بسیاری از مشتریان خود را از دست می‌دهید.

نکته بسیار مهم: سئو سایت شما اعتبار سایت میان مشتریان شما است.

فاکتورهای مهم در سئو چیست؟

سه فاکتور کلیدی سئو عبارت‌اند از:

 1. سئو تکنیکال: سئو تکنیکال یا Technical Seo یکی از اصول بهینه‌سازی وب‌سایت شماست که با رعایت این اصول به ربات‌های گوگل کمک می‌کنید تا به‌صورت مستمر در سایت شما تأثیر مؤثرتری داشته باشند و صفحات و خدمات سایتتان را برای بهبود رتبه‌بندی ارگانیک فهرست‌بندی کنند. با استفاده از سئو فنی، می‌توانید به موتورهای جستجو در دسترسی، تفسیر و فهرست‌بندی صفحات وب‌سایتتان بدون هیچ مشکلی کمک کنید.
 2. محتوا: محتوا مهم‌ترین بخش محسوب می‌شود. عدم وجود محتوای خوب منجر به تنزل رتبه در وب‌سایت می‌شود.
 3. بک لینک: بک لینک موجب افزایش اعتبار وب سایت می شود. اگر بهترین محتوا را در کنار سئو داخلی خوب داشته باشید؛ اما بدون بک لینک های معتبر، وب سایت شما هم جایگاه خوبی کسب نخواهد کرد.
فاکتورهای سئو (SEO) چیست؟
فاکتورهای سئو چیست؟

اهداف سئو سایت چیست؟ چرا باید یک سایت را سئو کرد؟

 • از مهم‌ترین اهداف سئو سایت معرفی خدمات و کسب‌وکار شما به تمام کاربران گوگل و برندسازی شما در اذهان عمومی است. وقتی کسب‌وکار شما مانند یک برند در ذهن کاربران حک شود این کاربران شاید برای دفعه اول از خدمات شما استفاده نکنند؛ اما نام کسب‌وکارتان در ذهنشان ثبت می‌شود و این کاربران بعدها به مشتری دائمی شما تبدیل می‌شوند.
 • برای رسیدن به اهداف سئو سایت باید جایگاهتان را در بازار مشخص کنید.
 • از اهداف سئو می‌توان به کسب درآمد، افزایش ترافیک و رتبة سایت، افزایش اعتبار، جذب و رضایت مشتری و بازدیدکنندگان اشاره کرد.

مهم‌ترین فاکتور سئو چیست؟

 • مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوعی که به آن توجه می‌کنید هزینه تبلیغاتی است که باید پرداخت کنید تا بتوانید مشتریان خود را افزایش دهید. این روزها تبلیغات از مهم‌ترین عوامل در موفقیت هر کسب‌وکاری است و برای آن باید هزینه‌های زیادی انجام داد. اما در زمینة کسب‌وکار اینترنتی هزینه‌ها در پایین‌ترین سطح خود قرار دارند و هزینة تبلیغات نیز از این قضیه مستثنی نیست. در حقیقت شما با بهبود سئوی سایت خود می‌توانید تبلیغ سایت را نیز به‌صورت کاملاً موازی انجام دهید و دیگر نیازی به روش‌های تبلیغاتی پرهزینه نخواهید داشت.

سئو خوب و جایگاه شما در نتایج گوگل

 • در حقیقت سئو از مؤثرترین روش‌هایی است که می‌توانید در بازاریابی اینترنتی خود از آن بهره‌مند شوید. هر چه سئو سایت شما بهتر و قوی‌تر باشد رتبه و جایگاهی که در نتایج گوگل به دست می‌آورید روزبه‌روز بهتر و بهتر خواهد شد و سایت شما برای کاربران نیز جذاب‌تر می‌شود و این موضوع باعث می‌شود ترافیک وب‌سایت شما نیز افزایش پیدا کند و تعداد کاربرانی که وارد سایت ما می‌شوند نیز بیشتر شده و در نهایت به مشتریان وفادار شما تبدیل شوند.

کاربرد سئو چیست؟

 • مهم‌ترین کاربردهای سئو سایت این است که مانند یک جادو عمل می‌کند و شما می‌توانی راه صد‌ساله را یک‌شبه بروید. سئو تکنیکال و اصولی می‌تواند شما را خیلی سریع‌تر از راه‌های معمولی به اهداف کاری‌تان برساند و موشک کسب‌وکارتان را روشن می‌کند.
 • از دیگر کاربرد های سئو سایت این است که در مقایسه با دیگر روش های تبلیغاتی هزینه کمتری برای شما خواهد داشت و شما میتوانید برای همیشه از نتایج سئوی سایت تان برای بیشتر شدن سود کسب و کارتان بهره بگیرید. اگر قرار باشد هر ماه به سایت ها و شبکه اجتماعی های مختلف هزینه تبلیغات پرداخت کنید این هزینه بسیار بیشتر از هزینه سئو سایت تان میشود و این تبلیغات نیز دائمی نیستند و بعد از مدتی کمرنگ میشوند. کاربرد شگفت انگیز سئو سایت این است که شما و کسب و کارتان را بولد میکند و از شما یک برند معتبر میسازد.
 • برندسازی شما باعث می‌شود در ذهن‌ها ثبت شوید و همه شما را بشناسند. معرفی شما به‌عنوان یک برند معتبر باعث اعتبار بخشیدن به کسب‌وکارتان می‌شود.

سفارش خدمات سئو سایت

 • اگر می‌خواهید در کسب‌وکارتان برند شوید و در گوگل نتایج بسیار خوبی کسب کنید سایت ساز وب فهم خدمات سئو سایت را به شما ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید لیست قیمت سئو را دریافت کنید.
سفارش خدمات سئو سایت | سئو (SEO) چیست؟
سفارش خدمات سئو سایت | وبفهم

سؤالات متداول seo | سئو چیست؟

حالا احتمالاً سؤالاتی برای شما در زمینه سئو سایت پیش بیاید که ما تمامی آن‌ها را مطرح می‌کنیم و به‌تمامی آنها پاسخ خواهیم داد.

 • آیا می‌توانم در مدت‌زمان کوتاهی به صفحه اول گوگل یا حتی رتبه یک گوگل برسم؟ چقدر زمان برای رسیدن به صفحه اول و رتبه‌های برتر نیاز داریم؟

مدت‌زمان لازم برای رسیدن شما به صفحه اول گوگل و کسب رتبه‌های برتر، باتوجه‌به کسب‌وکارتان، اعتبار سایت و کار شما، رقبا و کلمات مدنظر شما متفاوت است. پس برای همه کسب‌وکارها نمی‌توان مدت‌زمان یکی اعلام کرد. اما به طور میانگین مدت‌زمان لازم برای نتیجه‌گیری شما، 6 – 12 ماه است.

 • آیا برای رسیدن به رتبه یک گوگل تضمین وجود دارد؟

باید خیلی واضح پاسخ این سؤال را بدهیم که هیچ تضمینی برای رسیدن به رتبه یک‌دریک زمان مشخص وجود ندارد. به این دلیل که ما اطلاعاتی از به‌روزرسانی‌های بعدی و میزان فعالیت رقبا در دست نداریم. فاکتورهای خیلی مهمی تعیین‌کننده زمان نتیجه‌گیری شما در سئو است.

نکته بسیار مهم: پس در یک‌کلام به شما می‌گوییم هرکسی به شما قول داده است که سایت شما را در تمامی کلمات مهم به رتبه یک گوگل می‌رساند، به شما دروغ گفته است.

نتیجه‌گیری کلی از seo | سئو چیست؟

سئو شامل فاکتورهای بسیار مهم و مواردی است که خیلی گسترده هستند و از اهمیت بالایی برخوردار هستند. امکان توضیح و تشریح همه آنها در یک مقاله وجود ندارد. اما شما به‌تمامی نکاتی که راجع به سئو مطالعه می‌کنید توجه کنید. حتماً این نکته را هم در نظر بگیرید که اصول سئو ثابت نیستند و دست خوش تغییرات هستند.

خدمات سایت ساز وب فهم

 • شرکت دانش‌بنیان فن آوران هوش مکانی با بهره‌گیری از دانش بروز و تجربه چندین‌ساله خود در زمینه‌های طراحی سایت و توسعه سایت، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی وب اپلیکیشن، بهینه‌سازی سایت و خدمات سئو، دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا، فعالیت خود را در سال ١٣٩٨ باهدف ارائه برترین خدمات آغاز کرد. این مجموعه تجربه همکاری با بیش از ۵٠ ارگان، شرکت و برندهای موفق را داشته و توانسته رضایت آنان را جلب کند. وبفهم آمادگی همکاری مداوم و هدفمند را در زمینه تخصصی شما اعلام می‌نماید.
 • یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد وب فهم پشتیبانی سریع و حرفه‌ای کارشناسان وب فهم به مدت‌زمان ۶ – ۸ و ۱۲ ماهه به‌صورت رایگان است. درصورتی‌که پس از طراحی سایت شما هرگونه پشتیبانی نیاز داشتید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.هدف ما ارائه خدمات حرفه‌ای با جهت جلب رضایت شما کارفرمایان عزیز می‌باشد. مشاوره طراحی سایت کارشناسان وب فهم به‌صورت جلسات حضوری، تلفنی و آنلاین می‌باشد. دوره پشتیبانی به مدت‌زمان ۶ – ۱۲ ماه است و بنا به انتخاب پلن طراحی سایت شما متغیر است. اگر برای انتخاب پلن طراحی سایت خود نیز تردید دارید می‌توانید با پشتیبانان ما مشورت کنید.اگر هم مایل هستید که برای کار و فعالیت خود یک وب‌سایت طراحی کنید گروه حرفه‌ای وب فهم آماده ارائه خدمات طراحی سایت با اصول سئو تکنیکال است. هر کسب‌وکار حرفه‌ای نیاز به طراحی یک وب‌سایت حرفه‌ای دارد.

 

 

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.