10 تکنیک افزایش ترافیک سایت در سال 2023 که باید بدانید. تکنیک‌ های افزایش ترافیک سایت به‌ صورت واقعی چیست؟ چگونه ترافیک سایت را افزایش دهیم؟ افزایش ترافیک وب‌ سایت یکی از شاخص‌های بسیار مهم وب‌ سایت است که باعث رشد کسب‌ و کار شما می‌شود.

ایجاد ترافیک به معنای هدایت بازدیدکنندگان سایت به وب‌ سایتمان است تکنیک‌ های گوناگونی برای انجام این کار وجود دارد.

در اين مقاله با وب فهم همراه باشيد تا تکنیک‌ های بالا بردن ترافیک سایت را باهم بررسی کنیم تا جهت رشد کسب‌ و کارتان گام بزرگی برداريد.

همچنین شما عزیزان اگر می‌خواهید راجع به سایر مطالب تخصصی ما در زمینه طراحی سایت، سئو، طراحی اپلیکیشن، دیجیتال مارکتینگ و غیره بیشتر بدانید، به صفحه مقالات وب فهم مراجعه کنید.

افزایش ترافیک سایت

اگر شما صاحب یک وب‌ سایتی هستید قطعاً به دنبال این هستید که روزانه ترافیک بالای سایت را جذب کنید. اما ترافیک واقعی سایت چگونه جذب می‌شود؟ اصلاً ترافیک سایت به چه معناست؟ بهترین روش‌ های افزایش ترافیک سایت چیست؟ افزایش ترافیک سایت چه تأثیری در عملکرد کسب‌ و کار شما دارد؟

ترافیک سایت چیست؟

ترافیک سایت به معنای تعداد کاربرانی است که از یک وب‌سایت و صفحات آن بازدید می‌کنند. ترافیک ورودی بر اساس تعداد بازدیدها اندازه‌گیری می‌شود. به هر بازدید جلسه (Session) گفته می‌شود. بالابردن ترافیک سایت یکی از شاخص‌های بسیار مهم در دیجیتال مارکتینگ است.

ترافیک سایت چیست؟ | تکنیک های افزایش ترافیک سایت
ترافیک سایت چیست؟ | 10 تکنیک افزایش ترافیک سایت

انواع ترافیک سایت

به نظر شما انواع ترافیک سایت چیست؟

ترافیک رایگان

 • شما مدیران وب‌ سایت می‌توانید با کمک روش‌های رایگان کاربران صفحات جست‌ و جو را به سمت وب‌ سایت خود هدایت کنید. برای مثال می‌توانید از طریق روش‌ هایی مثل آگهی رایگان، درج تخفیفات، ویدئو، لینک‌ سازی، رسانه‌ های اجتماعی و غیره ترافیک رایگان برای وب‌ سایت خود ایجاد کنید. سئو سایت تکنیکی است که با ایجاد تغییرات در وب‌ سایت و شبکه‌های اجتماعی و خارج از سایت افراد بیشتری شما را پیدا کنند و وارد وب‌ سایت شما شوند.
 • اگر هنوز راجع به سئو و بهینه‌ سازی سایت اطلاعاتی ندارید و نمی‌دانید که این تکنیک چه کمکی به کسب‌وکار شما می‌کند، به مقاله سئو چیست؟ مراجعه کنید.
 • مقاله مرتبط: سئو چیست؟
 • همچنین اگر به دنبال یک شرکت حرفه ای در زمینه خدمات سئو سایت هستید، کارشناسان سئو و وبمستر وب فهم آماده ارائه خدمات منحصر به فرد به شما عزیزان هستند و میتوانید کسب رتبه اول را با ما تجربه کنید. برای مشاهده پلن ها و تعرفه های سئو سایت کلیک کنید.

ترافيك پولی

روش‌ های گوناگونی برای دريافت ترافيك پولی نيز وجود دارد كه در ادامه آن‌ها را باهم بررسی می‌کنیم.

تبليغات كليكی (ppc)

 • تبليغات كليكی يا همان ppc كه مخفف عبارت با Pay Per Click است. يكی از پرکاربردترین روش‌ های دريافت تبليغات پولی است. شما مبلغی را به تبلیغ‌کننده می‌پردازید و در آن زمان كاربران وب‌ سایت شما را در موتورهای جست‌ و جو می‌بینند و كليك می‌کنند و باعث ايجاد ترافيك می‌شود. براي مثال تبليغ كليكی سايت گوگل نيز دقیقاً همين كار را انجام می‌دهد و شما برای هر كليك انجام شده توسط كاربر پول می‌دهید و يا از اشتراك شما كسر می‌گردد. سايت شما را در رتبه‌های اول گوگل نمايش می‌دهد و در اين مدت نيز كنار سايت شما علامت AD نيز زده شده است.
تبليغات كليكی (ppc) | انواع روش های تبلیغاتی | وب فهم
تبليغات كليكی (ppc) | انواع روش های تبلیغاتی

تبليغات نمايشی (ppi)

 • تبليغات نمايشی يا همان ppi مخفف عبارت Pay Per Impression است. در اين روش تبليغات شما به‌ ازای تعداد نمایش‌ ها هزينه می‌پردازید. اين روش تبليغاتی فقط تضمين می‌کند كه برای مثال با پرداخت هزينه مشخصی ١٠٠٠ بار شما را در صفحات نمايش دهد؛ اما تضمين نمی‌کند كه اين بازدید ها چه تعداد كليكی می‌گیرد. يكی از بهترين و کارآمدترین‌ها برای اين نوع تبليغ وب‌ سایت بلاگفا است.

تبليغات مدت‌دار

 • در اين نوع روش تبليغاتی نيز وب‌ سایت‌ هایی با سئو بسيار خوب و ترافيك بالا هستند كه تبلیغ وب‌ سایت‌های ديگر را برای مدت‌ زمان مشخصی برعهده می‌گیرند برای مثال وب‌ سایت شما را به مدت ٣٠ روز در صفحه سايت خود تبليغ می‌کند و در اين روش نيز تضمينی برای تعداد کلیک‌ ها و تعداد نمایش‌ ها وجود ندارد. پس بهتر است از وب‌ سایت‌ هایی كمك بگيريم كه بازده بالايی برای ما داشته باشد.

تکنیک‌ های افزایش ترافیک سایت

 • برای بالابردن ترافیک سایت روش‌ ها و تکنیک‌ های متعددی وجود دارد. در این مقاله تکنیک‌ هایی را در حوزه سئو و بهینه‌ سازی وب‌ سایت بیان می‌کنیم که ترافیک سایت شما به‌صورت ارگانیک افزایش یابد.
 • با انجام این تکنیک‌ ها و با تلاش برای درک و پیاده‌ سازی هر یک از این روش‌ ها، می‌توانید قابلیت دید و متعاقباً جذب ترافیک برای وب‌ سایتتان را بهبود دهید.

افزایش ترافیک سایت با کمک تکنیک‌ های سئو

روزانه کاربران بسیاری هستند که با کمک موتورهای جست‌ و جو به‌ویژه گوگل وارد وب‌ سایت می‌شوند و روی اولین نتایج گوگل کلیک می‌کنند. در نتیجه هرچه سئوی سایت بهتر باشد ترافیک سایت نیز بالاتر می‌رود.

این تکنیک‌ها شامل:

1- سایت خود را تبلیغ کنید

روش‌های تبليغ سايت را در قسمت بالای اين مقاله باهم بررسي كرديم و بهترين روش‌ها را انتخاب كنيد و همین‌طور از روش‌های رايگان تبليغ سايت خود غافل نشويد. ترافيك وب‌ سایت خود را با كمك نمايش آگهی در گوگل، تبليغ در صفحات مجازی، خريد رپرتاژ و بک‌ لینک، تبليغ گرافيكی، برندسازی و غيره بالا ببريد تا نتيجه عالی از آن كسب كنيد. اما تبلیغ سايت خود را با استراتژی درست و هدفمند انجام دهيد و قبل از انجام اين كار بررسی كنيد كه پرداخت اين هزینه‌ ها چه مزايا و معایبی بر کسب‌ و کار شما دارد؟

سایت خود را تبلیغ کنید | تکنیک های افزایش ترافیک سایت | وب فهم
سایت خود را تبلیغ کنید | 10 تکنیک افزایش ترافیک سایت

2- در فضاهای مجازی و رسانه‌ ها فعال باشيد.

در فضاهای مجازی برای کسب‌ و کار خود صفحه بسازید و در آن به‌ صورت مستمر و هدفمند فعالیت کنید. با انتشار پست‌های مرتبط با حوزه کاری می‌توانید ترافیک بالایی جذب کنید. پست‌ هایی را در آن انتشار دهید که مخاطبان را به خود جذب کند و به وب‌ سایت شما مراجعه کنند.

با استفاده از استوری و پست‌ ها می‌توانید کاربران را به وب‌ سایت خود هدایت کنید.

3- تبادل لینک و تبادل تبلیغ سایت با وب‌ سایت دیگر

با وب‌ سایت‌ های غیر رقیب و مرتبط با کارتان تبادل لینک انجام دهید.

همین‌طور بخشی از وب‌ سایت خود را به تبلیغ وب‌ سایت دیگری اختصاص دهید و بنر تبلیغاتی او را نمایش دهید و همین‌طور از وب‌ سایت‌ های دیگری بخواهید این کار را برای شما انجام دهند و وب‌ سایت شما را تبلیغ کنند.

4- از محتوای ویدئویی استفاده کنید

فقط از محتوای متنی و تصویری استفاده نکنید؛ بلکه محتوای ویدئویی جذاب بسیار می‌تواند در افزایش ترافیک سایت شما کمک کند. محتوای ویدئویی ابزاری بسیار قدرتمند در جذب بازدیدکنندگان است.

همچنین ویدئوهای خود را در وب‌ سایت‌ های آپارات و یوتیوب انتشار دهید و کاربران را به وب‌ سایت خود هدایت کنید.

استفاده از محتوای ویدیویی | 10 تکنیک افزایش ترافیک سایت | وب فهم
استفاده از محتوای ویدیویی | 10 تکنیک افزایش ترافیک سایت

5- سرعت سایت خود را بالا ببرید

هیچ کاربری مدت‌ زمان طولانی منتظر نمی‌ماند که وب‌ سایت شما بالا بیاید. حتماً بر روی سرعت وب‌ سایت خود کار کنید. وب‌ سایت شما در کمتر از 4 ثانیه باید بالا بیاید.

اگر سرعت بالا آمدن وب‌ سایت شما پایین باشد کاربر وب‌ سایت شما را بسته و سراغ رقیب شما می‌رود.

همچنین ما در سایر مقالات وبفهم تکنیک‌ های افزایش سرعت سایت را خدمت شما عزیزان نام بردیم.

معرفی ابزار بررسی سرعت لود سايت | ابزارهای آنالیز سئو | وب فهم
بررسی سرعت لود سايت | افزایش ترافیک سایت

6- طراحی سایت ریسپانسیو و واکنش‌گرا

امروزه کاربران شما بیشتر وب‌ سایت شما را از طریق گوشی همراه خود دنبال می‌کنند حتماً تمامی صفحات وب‌ سایت خود را ریسپانسیو کنید تا نمایش آن در گوشی و تبلت نیز سازگار باشد.

7- بر روی سئو داخلی سایت خود کار کنید.

بر روی سئو داخلی و بهینه‌ سازی وب‌ سایت خود کار کنید و تمامی نکات و تکنیک‌ ها را رعایت کنید. این نکات شامل سئو محتوا، وبلاگ‌ نویسی، آپلود تصاویر، تگ alt، لینک‌ سازی داخلی و خارجی و غیره است.

در سایر مقالات وبفهم نکات کاربردی در سئو عکس را خدمت شما عزیزان بیان کردیم.

8- عنوان‌ های جذاب و گیرا انتخاب کنید

تیتر نویسی و عنوان‌ نویسی بسیار مهم است. عنوان شما باید کوتاه و جذاب و مرتبط با کارتان باشد.

9- فرم‌ های اختصاصی برای وب‌سایت خود ایجاد کنید و کاربران را تشویق کنید تا آنها را پر کنند.
10- از کاربران دعوت کنید تا در وب‌ سایت شما نظرات خود را بنویسند.

در این مقاله 10 تکنیک افزایش ترافیک سایت را باهم بررسی کردیم. تکنیک‌ ها و روش‌ های دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند مؤثر باشد اگر در رابطه‌ با این موضوع نظری یا سؤالی دارید می‌توانید در بخش نظرات و دیدگاه‌ ها با ما در میان بگذارید.

خدمات وب فهم

 • شرکت دانش‌بنیان فن آوران هوش مکانی با بهره‌ گیری از دانش بروز و تجربه چندین‌ ساله خود در زمینه‌ های طراحی سایت و توسعه آن، طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی وب اپلیکیشن، بهینه‌ سازی سایت و خدمات سئو، دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوا، فعالیت خود را در سال 1397 با هدف ارائه بهترین خدمات آغاز کرد.
 • این مجموعه تجربه همکاری با بیش از ۷۰ ارگان، شرکت و برندهای موفق را داشته و توانسته رضایت آنان را جلب کند. وب فهم آمادگی همکاری مداوم و هدفمند را در زمینه تخصصی شما اعلام می‌نماید.

ویژگی‌های وب فهم

 • یکی از ویژگی‌ های منحصربه‌فرد وب فهم پشتیبانی سریع و حرفه‌ ای کارشناسان وب فهم به مدت‌زمان ۶ – ۸ و ۱۲ماهه به‌صورت رایگان است. درصورتی‌که پس از طراحی سایت شما هرگونه پشتیبانی نیاز داشتید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • هدف ما ارائه خدمات حرفه‌ ای با جهت جلب رضایت شما کارفرمایان عزیز است. مشاوره طراحی سایت کارشناسان وب فهم به‌ صورت جلسات حضوری، تلفنی و آنلاین است. دوره پشتیبانی به مدت‌زمان ۶ – ۱۲ ماه است و بنا به انتخاب پلن طراحی سایت شما متغیر است. اگر برای انتخاب پلن طراحی سایت خود نیز تردید دارید می‌توانید با پشتیبانان ما مشورت کنید.
 • اگر هم مایل هستید که برای کار و فعالیت خود یک وب‌سایت و اپلیکیشن طراحی کنید گروه حرفه‌ ای وب فهم آماده ارائه خدمات طراحی اپلیکیشن و طراحی سایت با اصول سئو تکنیکال است. هر کسب‌ و کار حرفه‌ ای نیاز به طراحی یک وب‌ سایت حرفه‌ ای دارد.
امتیاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد الزامی است.

این فیلد الزامی است.